Momentum

ספורט לפיתוח מיומנויות התמודדות

ספורט וטיפול

ספורט וטיפול

כשאני מדבר על הקשר בין טיפול וספורט רוב האנשים מבינים דרך הבטן שיש קשר אבל מתקשים להבין למה, אנסה להסביר כאן בשפה פשוטה מתוך חוויות אישיות שלי ושל מטופלים.

להרבה מאיתנו יש זכרונות וחוויות בונות ומעצבות שמחוברות לתנועה, משחק וספורט. החבורה ששיחקה כדורגל בשכונה, לרקוד בכל הכח במסיבה, חוויות מהטירונות והצבא, קבוצת הליכה\ריצה או השעה בחדר הכושר שעוזרת לנו לנקות את הראש. בכל המקרים הללו הגוף שלנו פועל בצורה ממושכת ואינטנסיבית יחסית לשגרת היום יום שלנו מה שגורם להורמונים שממלאים אותנו בתחושת סיפוק להיות מופרשים ולהורמונים שגורמים לנו לחוש סטרס לרדת ולהתאזן. התחושה הכללית של עשייה, סיפוק וחום פנימי נעים היא הסיבה שאנו זוכרים את החוויות הללו לטובה. בשילוב עם  חברים טובים, מזג האוויר נעים או המוזיקה שאנו אוהבים ונוצרת חוויה רוחנית מעצימה ומרפאת.

אצל הנוער שאני פוגש המצב קצת אחר. החברים שמשחקים בשכונה לא תמיד מזמינים, כשהם הולכים למסיבה הם לא יכולים להשתחרר ולפרוק את האנרגיה כי החשיבה על איך אני נראה ומה יעירו לי לא משחררת, הם לא יצאו לרוץ כי.. מה הטעם? 

מומנטום ממלאת את הפער בין ההבנה שספורט, אינטרקציה חברתית וצבירת הצלחות מעצימה אותנו, עוזרת לנו להתמודד עם קשיים וממלאת את הגוף בתחושת סיפוק לבין הקושי להתחיל ולעשות את זה. גיל ההתבגרויות לכשעצמו הוא תקופה מורכבת. נערים ונערות שהתרגלו לשעות ממושכות מול המסך, עברו חרם, חווים דיכאון, חרדות, חוסר ביטחון או בפשטות נמצאים במשבר רגשי, חשים מרוקנים וחסרי כוח כדי להתחיל משהו חדש גם אם הם יודעים שזה הדבר הנכון עבורם.
אנחנו כאן כדי להעניק להם את המומנטום הראשוני כדי לצאת מהמשבר. אנחנו עושים זאת על ידי התאמה מדויקת בין הנער לבין מי שילווה אותו. בעזרת צוות מגוון של אנשי מקצוע  החל ממטפלים בעלי הכשרה נוספת כמאמני כושר ועד למאמני כושר מובילים עם נסיון בעבודה עם נוער אנחנו מתאימים בין הנער\ה לבין המלווה הנכון. 

לאחר שהנער הכיר והתנסה בסגנונות אימון וספורט שונים איתם אנו עובדים: אומנויות לחימה, אימון פונקציונלי, הנפת משקולות, שחייה, כדורגל וריצה נאזן בין עבודה בסגנון האימון שיאפשר לנער\ה להוציא ולחזק את הכוחות הפנימיים לבין האימון שיתאים לצרכים הטיפוליים של הנער\ה. לדוגמא התמודדות עם דיכאון מצריכה סגנון אימון אחר מהתמודדות עם חרדה או קושי חברתי. בעזרת ההבחנה בין שני המשתנים הללו (ההנאה וההצלחה באימון והצורך הטיפולי-חרדה,דיכאון וכו') אנחנו יוצרים עבור הנער\ה את הזמן בשבוע בו הוא יכל לחוות את אותן חוויות מעצימות ומרפאות שכולנו מכירים דרך משחק ופעילות גופנית חברתית.

עם הזמן, השיפור וצבירת  המיומנויות הספורטיביות מתעצמים הכוחות. ספקות לגבי נכונות המחשבות השליליות על עצמי מתחילות להתעורר ולאחר מכן גם מחשבויות חיוביות מגובות בתוצאות. במצב הזה אחנו מתחילים לחשוב יחד עם הנער\ה והמשפחה איך ממשיכים? איך גדלים? מעיזים אפילו לשאול מה החלום? כשיש כוח פנימי, תחושת מסוגלות והטמעה של המיומנויות משבר נגמר וניתן לראות את העתיד.

אני תמיד כאן לשאלות נוספות, התייעצות ועזרה.

עומר 0503387548

אנחנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים בטופס, נשמח לחזור אליכם עם עוד פרטים

כל הזכויות שמורות למומנטום - ספורט לפיתוח מיומנויות והתמודדות 2021 ©